Příběh myšáka Ferdy

1. února 2013 v 7:24 | Dagmar Tomášková |  Pohádky a říkanky pro děti

Myšák Ferda je malý neposeda. Často utíká a nedá na rady mámy a táty. "Neběhej sám, Ferdo." Říká mu často táta myšák. " Venku na dvorku žije velký mourovatý kocour a ten tě jednoho dne chytí a sní. Ale Ferda si nedá říct. Jen co se máma s tátou nekoukají, šup a už běží na dvoreček.
Jednou, když zase takhle utekl z pelíšku na dvorek, schoval se naproti pod velkou židlí. Tu židli tam má pan domácí, aby se posadil, když si potřebuje zout holínky. Jenomže náš malý Ferda si nevšimnul, že na židli podřimuje ten velký mourovatý kocour, o kterém mu vyprávěl táta myšák. Pobíhal pod židlí a hledal něco dobrého k snědku. Nějaký drobínek, co by mohl upadnout panu domácímu. Kocour zavětřil a rychle seskočil ze židle dolů. Chodil kolem dokola a hledal malého myšáka. Ferda, se ukryl do kouta. Krčil se pod židlí a strachy ani nedýchal.
"Jdi pryč, zlý kocoure!" říkal si potichounku. Ale kocour pryč jít nechtěl. Stále obcházel tu židli. "Co teď budu dělat?" vzlykal myšák Ferda.
"Kdybych byl poslušný a nedělal to, co nesmím, nikdy by se mi to nestalo. Teď mě kocour chytí a sní.

Táta myšák vykoukl z pelíšku. Uviděl Ferdu, jak se krčí pod židlí a…hrůza! Okolo ní obchází ten hrozný, velký kocour. Ferda zahlédl tátu myšáka, jak vykukuje z jejich domečku a ukazuje mu, že odpoutá kocourovu pozornost. Aby potom rychle utíkal domů, k mámě. Vyběhl a utíkal, co mu nohy stačily. Kocour se rozběhl za ním.
V tom okamžiku se dal vystrašený Ferda také do běhu. Běžel a běžel, až doběhl domů k mamince. Hned za ním přiběhl táta myšák. Kocour ho naštěstí nedohonil.
"Nezlobte se na mě." Omlouval se náš malý myšák Ferda mezi vzlyky."Já…už to nikdy neudělám. Už budu hodný a poslušný."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama